News

Check out market updates

Kouzlo mezonetového bytu – vyberte si z nabídky

Kouzlo mezonetového bytu - vyberte si z nabídky

dreamstime_m_17828578Mezonet, pojem, který se do realitního trhu zaryl již před mnohými lety a je populární především v Anglii. Jde o bytovou jednotku, která se nachází ve dvou podlažích daného objektu. Tedy unikátní bytový prostor, jenž přináší výjimku, oproštění se od stereotypu a unikátnost.

Mezonetové byty se stávají čím dál oblíbenějším artiklem také u nás, kde jsou povětšinou zasazovány do půdních vestaveb nebo horních pater.

Kouzlo mezonetového bytu

K těm největším kladům tohoto bydlení patří ona zmiňovaná jedinečnost bytového prostoru, která se váže k určité vzdušnosti.

Mnohdy jsou mezonetové byty opatřeny ještě prostornými terasami, jež tento pocit umocňují. I kvůli tomu jde o výhodnou realitní investici, na které dozajista nezchudnete.

TIP: Přejít na nabídku mezonetových bytů

Ocenit můžete také dvoupatrové provedení, jež je zárukou dvou naprosto rozdělených částí interiéru, které vám poslouží ke spokojenějšímu žití. Spodní patro je povětšinou využíváno ke společenským událostem, kdežto to vrchní je připraveno k bezstarostnému nočnímu klidu.

Prostřednictvím mezonetového bytu si kupujete „téměř“ patrový dům, v rámci něhož jste však ušetřeni jakýmkoliv domácím činnostem kolem něho.

Plusy mezonového bytu:

  • Výhodná investice
  • Dostatek podlahové plochy
  • Vzdušnější bytový prostor

Nevýhody mezonetového bytu

Tento novodobý bytový celek má však i určité zápory, které jednoduše nemusí vyhovovat každému.

Tím zásadním je schodiště, jež je třeba zdolávat i několikrát denně, proto může být tento způsob bydlení obtěžující hlavně pro seniory. Při jeho konstrukci nebo návrhu je třeba klást důraz na maximální pohodlí a bezpečnost, o níž se postará i jeho dostatečná šíře.

Počítat musíte také s volbou vhodného vytápění, kdy teplo stoupá stále vzhůru a vaše ložnice se tak stává přetopenou líhní, naopak obývací pokoj dole chladnou místností. Tento problém je mnohdy spjat i s klimatizováním a větráním daných prostor, které se obvykle vyskytují ve vyšších patrech nebo pod střechou. Tam se drží těžký vzduch, jenž je třeba dostat z mezonetového bytu ven, což může vadit především lidem s dýchacími obtížemi.

Mínusy mezonetového bytu:

  • Nepraktické schodiště
  • Klimatizace a vytápění prostor = relativně vyšší náklady na provoz domácnosti